Hana Benová: Jak prožila uzavření salonu

Již několikátým týdnem jsme doma a světla našich salonů jsou zhasnutá. Sdílení náhledů a přemýšlení jsou výbornou cestou, jak si navzájem pomáhat a posilovat sounáležitost. Je také cestou, jak čerpat inspiraci pro utváření nového způsobu myšlení a fungování znovu otevřeného kosmetického studia.

Rozhovor s paní Hanou Benovou:

Jak jste prožila první dny po uzavření salonu?

Velice smíšené pocity, překvapení! Měla jsem hned na sobotu domluveno školení… řešení termínů, hodně zákaznic nevěřilo nařízení vlády a zkoušelo jestli je přece jenom „nějak“ neudělám!

Následovalo přeobjednávání zákaznic, stále jsme neměli určen termín kdy můžeme zahájit, loučila jsem se s letní dovolenou, rušila volna, soboty atd…

Co Vám přinášelo v tomto období radost a z čeho jste čerpala novou energii? Nebo jaké nové knihy, hudbu atd. jste objevila.

Čas na rodinu, hlavně se svojí dvouletou vnučkou, kterou jsme hlídali. Hodně jsem vařila, pekla pro rodinu. Na zahradě jsme s manželem, který je také doma, udělali hodně restů. Dále jsem starala o naši babičku, ta je i ve svých 90-ti letech velice aktivní a jsme mimo jiné v kontaktu přes Messenger! Bohužel na knihy moc času nezbývalo.

Mělo toto období „bez práce“ na Vás takový účinek, že začnete dělat něco pro své klientky jinak na svém salonu?

Ne. Nemělo.

Máte nápad jak ještě více zpříjemnit práci na salonu také sobě?

Tato otázka je pro mě velice spojená s předchozí. Nikdy ve svém životě jsem nebyla tak dlouho bez práce. Nedokázala jsem si to vůbec představit! Najednou ze dne na den stop!
Zjistila jsem, že občasné „zastavení se“, je v každém oboru důležité! Já už jsem jenom seděla v pendolinu, které se řítí bez nádraží krajinou! Uvědomila jsem si, že je pro mne stále nejdůležitější kvalita nad kvantitou. Vím, čekací doby jsou nepříjemné, ale výsledek mé práce je pro mě vším!

Co byste doporučila zákaznicím, které mají zájem o permanentní make-up?

Vybírat pečlivě, recenze, doporučení, optimálně vidět práci na vlastní oči. Nespěchat. Počkat si na termín, dobré a kvalitní salóny mají většinou více práce. Procházejí školením na nové techniky, nové přístroje atd.
A za mě nejdůležitější – ve většině případů špatný zásah do obličeje bývá nezvratný, na to je dobré a nutné stále myslet.