Dotaz:

Natírat nebo nenatírat pokožku po permanentním make-upu?

Naše odpověď:

Jednoznačně je potřeba “otevřenou“ pokožku co nejvíce chránit. Je nutné používat speciální krémy na péči o pokožku s aplikovaným pigmentem, které napomáhají regeneraci, ale také usazení pigmentu v pokožce. 

Nejste si jisti kolik použít krému? Je to snadné. Podívejte se na přední stranu tuby na piktogram   . Takové množství krému je ideální pro ošetření  oblasti o velikosti zobrazené na obrázku. Péče na salonu:
Pokožku po provedení permanentního make-upu přítlakem sterilní netkané textilie jemně osušte a naneste v tenké vrstvě malé množství krému. Během několika minut se vytvoří ochranný a vyživující film, který umožní pokožce „dýchat“, ale zároveň bude napomáhat výživě a ochraně.

Doporučujeme na závěr krém jemně odsát netkanou textilií. Je tak jistota, že pokožka nebude zatížena přebytečným množstvím.

Je to skutečně ojedinělá péče o čerstvý permanentní make-up. Je to ochrana výsledku vaší aplikace permanentního make-upu.

Domácí péče:
Aplikujte velmi malého množství krému 2 – 3 krát denně během intenzivní doby hojení 5 dnů. V období celkové regenerace pokožky 2 krát denně (po dobu 3 týdnů).
Je to skutečně ojedinělá péče o pokožku s aplikovaným pigmentem. Frekvence nanášení se přizpůsobuje individuálním potřebám pokožky. Pokožka by měla být stále vláčná, chráněná a vyživovaná. Vždy nanášet jen malé množství krému!

Účinky: Lanolin – zjemňující, ochranný. Centipeda cunnighamii – regenerující, protizánětlivý. Aloe Vera – zvlhčující, zvláčňující. Citrus seed – zklidňující, antibakteriální.

Nejčastější chyby v péči: Použití mastných krémů, které pokožku uzavřou. Vznikají stroupky, se kterými má pigment tendenci vypadnout. Nebo použití krémů na hojení pokožky, které však mají nevhodné účinky na výslednou barevnost pigmentu.

Protat Premium Aftercare